Zapisz się do newslettera i odbierz do 500 PLN rabatu na pierwszy zakup w naszym sklepie.

Masz pytania? + 48 61 655 44 99 lub NAPISZ
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Wyposażenie dodatkowe regałów

Najważniejszą rolę w zachowaniu zasad bezpieczeństwa w magazynie odgrywa człowiek. Jednak można mu pomóc, stosując wyposażenie dodatkowe, które zabezpiecza regały przed uszkodzeniem podczas jazdy wózkami widłowymi.

Wózek paletowy w magazynieNiektóre produkty można dokupić już w trakcie użytkowania regałów. Jednak zalecane jest, żeby już od samego początku użytkowania wzmacniać bezpieczeństwo konstrukcji regałowych. Jest to szczególnie ważne w magazynach, gdzie ruch wózków jest nasilony.

Najczęściej firmy wzbraniają się przed ponoszeniem dodatkowych kosztów, związanych z zakupem wyposażenia, bez którego magazyn może funkcjonować. Jednak już po kilku uszkodzeniach słupów zmieniają zdanie. Koszty napraw regałów i związanych z tym przestojów w magazynie okazują się bowiem zdecydowanie wyższe niż jednorazowy zakup wyposażenia dodatkowego w postaci np. odbojników słupa lub odbojnic ramy, ograniczników palet, prowadnic wózka, półek z kraty pomostowej lub płyty wiórowej.

Warto przy tym pamiętać, że zamontowanie odbojników lub odbojnic chroniących regały wpływa na szerokość dróg transportowych. Wymaga to większej precyzji ze strony operatora wózka widłowego przy układaniu palet w regale, gdyż zmniejszeniu ulegają luzy manipulacyjne. Dlatego klient musi podjąć decyzję, czy mon-tuje odbojniki przy każdym słupie narażonym na uderzenia, czy tylko w punktach najbardziej newralgicznych. 

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Beczki przeznaczone do pakowania, magazynowania oraz transportowania artkułów przemysłowych i spożywczych, wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER
Promag S.A. Reviews with ekomi-pl.com

do góry   Promag