Automaty do taśmowania

Automaty do taśmowania to urządzenia służące do automatycznego wiązania kartonów, ulotek, gazet itp. za pomocą taśmy polipropylenowej. Za pomocą automatów do taśmowa PROMAG można również opasywać towary o nieregularnych kształtach. Najczęściej urządzenia tego typu znajdują zastosowanie w punktach kolportażu prasy, w marketach, w centrach dystrybucyjnych, na pocztach, w drukarniach.

Proces wiązania towarów za pomocą automatów do taśmowania polega na tym, że pakowany towar układamy na blacie urządzenia w prześwicie ramy. Opasanie towaru nastąpi po zetknięciu z czujnikiem umieszczonym na blacie automatu do taśmowania. Taśma zostanie automatycznie owinięta wokół towaru, a następnie zgrzana i odcięta. Urządzenie jest natychmiast gotowe do dalszej pracy

Automat do taśmowania PROMAG może pracować jako samodzielne urządzenia lub w linii do pakowania lub kompletacji towarów.

Do pakowania produktów za pomocą automatów do taśmowania wykorzystuje się taśmę polipropylenową PP. Na rynku najczęściej dostępna jest taśma o grubości 9, 12 lub 16 mm. Ponieważ proces pakowania odbywa się w automatach do taśmowania w sposób niezależny od człowieka jedno urządzenie może obsługiwać tylko 1 rodzaj taśmy PP (inaczej niż ma to miejsce w półautomatach do taśmowania). 

W ofercie PROMAG dostępne są 3 główne typu automatów do pakowania. Automat TP-6000 jest najprostszym i jednocześnie najpopularniejszym urządzeniem z grupy automatycznych urządzeń taśmujących. Posiada czujnik, który powoduje, że opasywanie umieszczonego na blacie ładunku odbywa się bardzo szybko. Jeżeli zależy nam na precyzyjnym wiązaniu towarów możemy wyłączyć ten czujnik i sami decydować o momencie, w którym nastąpi opasanie towaru przez taśmę za pomocą przycisku znajdującego się na panelu sterującym urządzenia.

Kolejny produkt to automat TP-601D – jest to unowocześniona wersja automatu do taśmowania TP-6000 z mocną głowicą spinającą i elektroniczną regulacją siły naciągu. Ostatni produkt z rodziny automatów do taśmowania PROMAG to TP-702 – bardzo szybki i niezawodny ale przeznaczony do małych ładunków. Występuje w 3 wersjach: podstawowej, z pasą i do okrągłych ładunków i posiada opatentowany system zakładania taśmy, co powoduje, że operacje pakowania są realizowane jeszcze szybciej.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Beczki przeznaczone do pakowania, magazynowania oraz transportowania artkułów przemysłowych i spożywczych, wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER
Promag S.A. Reviews with ekomi-pl.com

do góry   Promag