Zapisz się do newslettera i odbierz do 500 PLN rabatu na pierwszy zakup w naszym sklepie.

Masz pytania? + 48 61 655 44 99 lub NAPISZ
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Automaty do taśmowania

Automaty do taśmowania to urządzenia służące do automatycznego wiązania kartonów, ulotek, gazet itp. za pomocą taśmy polipropylenowej. Za pomocą automatów do taśmowa PROMAG można również opasywać towary o nieregularnych kształtach. Najczęściej urządzenia tego typu znajdują zastosowanie w punktach kolportażu prasy, w marketach, w centrach dystrybucyjnych, na pocztach, w drukarniach.

Proces wiązania towarów za pomocą automatów do taśmowania polega na tym, że pakowany towar układamy na blacie urządzenia w prześwicie ramy. Opasanie towaru nastąpi po zetknięciu z czujnikiem umieszczonym na blacie automatu do taśmowania. Taśma zostanie automatycznie owinięta wokół towaru, a następnie zgrzana i odcięta. Urządzenie jest natychmiast gotowe do dalszej pracy

Automat do taśmowania PROMAG może pracować jako samodzielne urządzenia lub w linii do pakowania lub kompletacji towarów.

Do pakowania produktów za pomocą automatów do taśmowania wykorzystuje się taśmę polipropylenową PP. Na rynku najczęściej dostępna jest taśma o grubości 9, 12 lub 16 mm. Ponieważ proces pakowania odbywa się w automatach do taśmowania w sposób niezależny od człowieka jedno urządzenie może obsługiwać tylko 1 rodzaj taśmy PP (inaczej niż ma to miejsce w półautomatach do taśmowania). 

W ofercie PROMAG dostępne są 3 główne typu automatów do pakowania. Automat TP-6000 jest najprostszym i jednocześnie najpopularniejszym urządzeniem z grupy automatycznych urządzeń taśmujących. Posiada czujnik, który powoduje, że opasywanie umieszczonego na blacie ładunku odbywa się bardzo szybko. Jeżeli zależy nam na precyzyjnym wiązaniu towarów możemy wyłączyć ten czujnik i sami decydować o momencie, w którym nastąpi opasanie towaru przez taśmę za pomocą przycisku znajdującego się na panelu sterującym urządzenia.

Kolejny produkt to automat TP-601D – jest to unowocześniona wersja automatu do taśmowania TP-6000 z mocną głowicą spinającą i elektroniczną regulacją siły naciągu. Ostatni produkt z rodziny automatów do taśmowania PROMAG to TP-702 – bardzo szybki i niezawodny ale przeznaczony do małych ładunków. Występuje w 3 wersjach: podstawowej, z pasą i do okrągłych ładunków i posiada opatentowany system zakładania taśmy, co powoduje, że operacje pakowania są realizowane jeszcze szybciej.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Beczki przeznaczone do pakowania, magazynowania oraz transportowania artkułów przemysłowych i spożywczych, wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER
Promag S.A. Reviews with ekomi-pl.com

do góry   Promag