Zapisz się do newslettera i odbierz do 500 PLN rabatu na pierwszy zakup w naszym sklepie.

Masz pytania? + 48 61 655 44 99 lub NAPISZ
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Beczki plastikowe

Beczki pierwotnie wytwarzane były z drewna i miały cylindryczny, wyoblony po środku kształt. Od setek lat wykorzystywane były jako bardzo wygodna forma transportu różnych towarów. Dzisiaj produkuje się, obok drewnianych, beczki plastikowe i metalowe, a ich kształt często jest bardziej zbliżony do zwykłego cylindra. Dawne drewniane beczki stosowane są obecnie głównie do fermentacji i dojrzewania wina, brandy, whisky i innych alkoholi. Charakterystyczną cechą beczki jest łatwość dokonywania przeładunków – jedna osoba jest w stanie przetaczać dużą i bardzo ciężką beczkę (przeładunek pojemników innego kształtu wymagał by np. dźwigu).

Beczki plastikowe często są wykorzystywane do magazynowania i transportowania produktów spożywczych i przemysłowych. Mogą służyć w zależności od szerokości wlewu do przechowywania zarówno produktów płynnych (np. soki, przetwory mleczarskie, oleje, paliwa) jak i produktów stałych (warzywa i owoce). 

Beczki są pojemnikami wykonanymi z tworzywa sztucznego o wysokiej trwałości, co powoduje wysoką odporność produktu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, uszkodzenia natury mechanicznej czy szkodliwe promieniowanie UV.  Zaletami beczek plastikowych są niska cena i różnorodność wyboru pojemności.

Beczki znajdujące się w ofercie PROMAG S.A. posiadają atest PZH oraz Instytutu Morskiego i są wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi. Dzięki szerokiemu wlewowi można w ich przechowywać zarówno substancje ciekłe jak i stałe. Posiadają uniwersalną nakrętkę z uszczelnianym deklem dołączoną w komplecie, pasującą do wszystkich typów beczek. Wykonane są z HDPE – twardego polietylenu. Oferowane beczki plastikowe można przechowywać w temperaturze od -20°C do +40°C. W ofercie znajdują się również beczki z podwójnym wlewem  oraz beczki z atestem UN-X do przewozu substancji niebezpiecznych.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Beczki przeznaczone do pakowania, magazynowania oraz transportowania artkułów przemysłowych i spożywczych, wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER
Promag S.A. Reviews with ekomi-pl.com

do góry   Promag