Regały półkowe dla magazynu e-commerce - przegląd rozwiązań dostępnych na rynku.
Jakie regały półkowe, adresowane m.in. dla magazynu e-commerce macie Państwo w ofercie?
Procesy logistyczne w magazynach e-commerce realizowane są w sposób zbliżony do handlu tradycyjnego. Występują jednak istotne różnice, które trzeba brać pod uwagę już na etapie projektowania magazynu. W e-commerce mamy do czynienia, chociażby z większym rozdrobnieniem przesyłek i dużą liczbą punktów dostaw. Firmy, którym zależy na podniesieniu konkurencyjności, powinny więc inwestować w rozwiązania zapewniające optymalizację procesu kompletacji i zwiększające efektywność.
W e-commerce bardzo dobrze sprawdza się połączenie systemów składowania w postaci regałów półkowych DIMAX, regałów paletowych PHR lub APR oraz pomostów magazynowych z systemami transportu wewnętrznego w postaci przenośników pionowych i poziomych. Zwłaszcza, jeśli są one zintegrowane z systemem WMS.
I właśnie na takie rozwiązania decyduje się coraz więcej klientów PROMAG. Dobrym przykładem mogą być tutaj nasze realizacje w takich firmach jak Eobuwie.pl, Bonito.pl i M.B.B. Logistics. Na dobrą sprawę tego typu integracja rozwiązań logistycznych sprawdza się we wszystkich magazynach e-commerce, gdzie liczba i różnorodność pozycji asortymentowych jest bardzo duża. Po pierwsze dlatego, że zapewnia maksymalne wykorzystanie posiadanej kubatury magazynu, co pozwala z kolei maksymalizować liczbę SKU dostępnych „z półki”. A po drugie gwarantuje wysoką efektywność systemu składowania, co skutkuje skróceniem czasu pojedynczej kompletacji. W e-commerce jest to parametr niezwykle istotny, który bardzo często decyduje o przewadze konkurencyjnej na rynku.
Regały półkowe DIMAX, które znajdują szereg zastosowań w naszych realizacjach e-commerce, służą do przechowywania towarów luzem, w opakowaniach jednostkowych oraz w pojemnikach, które również mamy w swojej ofercie. Całą rodzinę DIMAX tworzą trzy główne grupy produktów: DIMAX D10, czyli regały przeznaczone do składowania ładunków lekkich, D20 dedykowane ładunkom lekkim i średnim oraz D30/D40, na których składować można towary ciężkie. Maksymalna nośność kolumny to 4000 kilogramów, a jednej półki 560 kilogramów. Wysokość zabudowy może natomiast sięgać 9 metrów. Co warte podkreślenia, regały DIMAX są przeznaczone głównie do obsługi ręcznej, ale z powodzeniem mogą być także obsługiwane wózkami podnośnikowymi - np. w sytuacji, kiedy składujemy na nich ciężkie towary na paletach.
Jakie czynniki są szczególnie istotne dla użytkowników regałów półkowych? (kryteria wyboru)
Nadrzędną wartością przy wyborze regałów półkowych powinno być zawsze bezpieczeństwo – zarówno magazynowego towaru, jak i pracujących w magazynie osób. Stabilność konstrukcji zależy w dużym stopniu od jakości materiałów użytych przez producenta regałów oraz odpowiedniego wyprofilowania elementów nośnych – na co użytkownik nie ma wpływu, ale może poprosić o wgląd w stosowne certyfikaty potwierdzające spełnienie obowiązujących norm. Regały półkowe produkowane są przez nas w kilku wariantach nośności. Przy wyborze danego rozwiązania niezwykle istotny jest więc właściwy dobór nośności systemu do ciężaru towarów, które będą na nim składowane. I zawsze zwracamy na to szczególną uwagę naszym Klientom.
Warto zwracać uwagę także na takie aspekty jak chociażby łatwość montażu i demontażu oraz inwestować w rozwiązania modułowe, które możemy rozbudowywać oraz uzupełniać o kolejne elementy. Równie istotny dla inwestora powinien być szeroki wybór akcesoriów dodatkowych, bo to one decydują tak naprawdę o funkcjonalności i użyteczności danego systemu regałowego. Im mniej elementów dodatkowych, tym bardziej ograniczone możliwości systemu.
Jakie są możliwości modyfikacji oferowanych rozwiązań do potrzeb konkretnego użytkownika?
Produkowane przez nas regały półkowe z rodziny DIMAX dostępne są w bardzo szerokiej palecie wymiarów oraz konfiguracji, dlatego możliwości w zakresie modyfikacji są niemal nieograniczone. Jesteśmy w stanie dostosować się do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika i zrealizować każdy projekt. Naszym atutem jest na pewno bardzo szeroki wybór akcesoriów dodatkowych, które zwiększają funkcjonalność tego typu rozwiązania. W zależności od konkretnych potrzeb firmy możemy wyposażyć regały w takie elementy jak szuflady, pojemniki, ścianki boczne i tylne (z blachy, siatki, drutu), dodatkowe przegrody półek, półki z perforacją, czy wieszaki na odzież. Z różnych materiałów mogą być także wykonane same półki – wszystko zależy tak naprawdę od konkretnych wymagań i specyfiki Klienta. Poza tym cały system ma budowę modułową, a co więcej można go stosować w zabudowie szeregowej, jak i wielopoziomowej. Zunifikowaliśmy także większość elementów regałów, dlatego są one wymienialne pomiędzy poszczególnymi grupami, tworzącymi całą rodzinę DIMAX.
Najważniejsze parametry metalowych regałów półkowych typu DIMAX:
-
wysokość regałów: do 9000 mm
-
nośność półki: do 560 kg
-
nośność kolumny: do 4000 kg
-
wysoka estetyka wykonania
-
duża stabilność konstrukcji gwarantująca bezpieczeństwo użytkowania
-
modułowa budowa – łatwy montaż i demontaż, możliwość rozbudowy
-
brak połączeń śrubowych (za wyjątkiem DIMAX D30 i D40)
-
możliwość zabudowy szeregowej oraz piętrowej (oprócz DIMAX D10)
-
unifikacja wielu elementów regału, pozwalająca na ich wymienialność pomiędzy poszczególnymi grupami regałów DIMAX.