ROZPOCZYNAMY MAJÓWKĘ! W dniach 26.04 - 05.05.2024 złóż zamówienie powyżej 400 zł i otrzymaj dostawę w gratisie!

Masz pytania? + 48 61 655 44 99 lub NAPISZ
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Porównanie owijarek stacjonarnych i owijarek mobilnych

Porównanie owijarek stacjonarnych z talerzem obrotowym i owijarek mobilnych samojezdnych

Stosowanie owijarek do palet niesie za sobą wiele korzyści - pozwala oszczędzić czas, zmniejszyć koszty owijania palet, zminimalizować ryzyko niewłaściwego ładunku i dodatkowo pozytywnie wpływa na ergonomię pracy pracowników.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów owijarek, wybór odpowiedniej uzależniony jest od zamierzonego celu oraz warunków, w których owijarka będzie pracować. My skupimy się na porównaniu owijarek stacjonarnych z talerzem obrotowym oraz owijarek mobilnych samojezdnych Porównanie owijarek mobilnych i stacjonarnych

Gwarancja

Okres gwarancji w przypadku zakupu owijarki stacjonarnej wynosi aż 24 miesiące.

Kupując owijarkę mobilną okres ten wynosi 12 miesięcy, istnieje jednak możliwość wydłużenia gwarancji za dopłatą.

 

Wymiary ładunku

Stosowanie owijarek stacjonarnych wymaga tego, aby pakowany produkt mieścił się na talerzu obrotowym.

W przypadku owijarek mobilnych gabaryty ładunku mogą być bardzo duże – nie ma ograniczeń co do ich maksymalnej wielkości (minimum 600 x 600 mm). Ważne jest jednak, aby ładunek nie wystawał poza paletę, co jest związane z kołem owijarki poruszającym się po obrysie palety.

 

Maksymalny ciężar ładunku

Owijarki stacjonarne w zależności od modelu mogą pracować z ładunkiem o maksymalnym ciężarze 1500 kg lub 2000 kg.

Owijarki mobilne wymagają, aby ładunek ważył minimalnie 100 kg, nie ma maksymalnej granicy dotyczącej jego ciężkości.

Lokalizacja owijarki w magazynie

Owijarka stacjonarna, jak sama nazwa wskazuje, nie porusza się po magazynie i wykonuje pracę w miejscu, w którym została ustawiona. Dla wygody można ją zagłębić w posadzce, aby talerz był na równi z podłożem - pozwala to zrezygnować z rampy podjazdowej i umożliwia łatwe umieszczanie ładunku.

Owijarki mobilne nie są ściśle związane z żadnym miejscem w magazynie. Mogą być dowolnie transportowane w inne lokalizacje, a ich przenoszenie jest szybkie i proste.

Wymiary owijarki

Owijarki stacjonarne charakteryzują duże gabaryty, które są uzależnione od wielkości talerza obrotowego oraz wysokości kolumny. Decydując się na ten typ owijarki należy mieć na uwadze dodatkowe wyposażenie, jak np. najazdy do wózków paletowych, które zwiększa zapotrzebowanie przestrzenne.

Ze względu na możliwość łatwego transportowania, owijarki mobilne są małe i kompaktowe.

Docisk stabilizujący ładunek na palecie

W przypadku owijarek stacjonarnych występuje elektryczny lub pneumatyczny docisk stabilizujący ładunek na palecie. Decydując się na owijarkę mobilną należy mieć na uwadze brak możliwości zastosowania docisku górnego.

Zintegrowana waga

Istnieje możliwość zastosowania wagi zintegrowanej z owijarką stacjonarną, taka opcja nie jest dostępna dla owijarek mobilnych.

Zasilanie

Owijarki stacjonarne zasilane są napięciem sieciowym wynoszącym 230V, 50Hz.

W owijarkach mobilnych ze względu na możliwość ich przenoszenia stosowane jest ładowanie akumulatorowe. Jedno pełne ładowanie pozwala na obsłużenie nawet 200 palet.

 

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Beczki przeznaczone do pakowania, magazynowania oraz transportowania artkułów przemysłowych i spożywczych, wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER
Promag S.A. Reviews with ekomi-pl.com

do góry   Promag