Zapisz się do newslettera i odbierz do 500 PLN rabatu na pierwszy zakup w naszym sklepie.

Masz pytania? + 48 61 655 44 99 lub NAPISZ
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Jak odróżnić wózki paletowe PR (DRAGON-TRUCK) od PRA?

Porównanie popularnych wózków ręcznych paletowych

Z pozoru takie same, wózki paletowe różnią się jednak od siebie kluczowymi parametrami. Wybierz taki wózek, który w pełni zaspokoi Twoje wymagania.

Kupując wózek ręczny paletowy PR 01-004WR / 01-004AWR (DRAGON-TRUCK) można uzyskać gwarancję na cały wózek na okres dwóch lat, natomiast na pompę na okres trzech lat. Model PRA 01-104WR / 01-104AWR zapewnia roczną gwarancję na kupiony sprzęt.

Porównanie wózków ręcznych PR i PRA

Rodzaje kółek w wózkach

Koła wózka paletowego

Jeżeli chodzi o kluczowe elementy wózka to najpierw należy spojrzeć na średnicę kół. Przy dyszlu wózka PRA 01-104WR / 01-104AWR  średnica kół wynosi 180 mm natomiast w modelu PR 01-004WR / 01-004AWR 200 mm. Warto zwrócić uwagę na dyszel, gdzie w wózku PR 01-004WR / 01-004AWR jest wykonany z metalu, dodatkowo pokryty gumą i zapewniający ergonomiczność. W modelu PRA 01-104WR / 01-104AWR dyszel jest wykonany z metalu, bez żadnego wykończenia. Wózek ten posiada natomiast płaskownik na końcu wideł umożliwiający łatwiejsze podjęcie palety, za to w modelu PR 01-004WR / 01-004AWR wykorzystywane są rolki najazdowe również znajdujące się na końcu wideł.

Paleciaki - Szerokość zęba wideł

Wózki różnią się kątem obrotu dyszla.  W pierwszym (PR) wynosi on 190 stopni a w drugim 180 stopni (PRA). W obu modelach dyszel umożliwia łatwiejsze manewrowanie przez osobę obsługującą urządzenie. Kolejna różnica, która rzuca się w oczy dotyczy szerokości zęba wideł. W wózku PR 01-004WR / 01-004AWR wynosi ona 160 mm, a w wózku PRA 01-104WR / 01-104AWR 150 mm.  Oba modele są wyjątkowe na swój sposób i zapewniają efektywne i przyjemne korzystanie.  Warunkiem jest odpowiednie dobranie pod kątem stawianych wymagań. Dlatego też należy dowiedzieć się co oznaczają symbole w opisie wózków i co się za tym kryje.

Rodzaje kół wózka paletowego

Koła dzielimy na dwa rodzaje: gumowe i poliuretanowe. Pierwsze zapewniają cichą pracę i nadają się do toczenia po powierzchniach gładkich i porowatych. Przy większych obciążeniach występują duże opory toczenia a ich zaletą jest ochrona podłóg przed niszczeniem. Natomiast koła poliuretanowe mają mniejsze opory toczenia. Nadają się do idealnie gładkich i równych powierzchni. Klienci je doceniają, ponieważ nie pozostawiają śladów, są odporne na zużycie oraz nie hałasują.

Mając tę wiedzę możemy przejść do oznaczeń. Symbol G/PT cechują gumowe koła przy dyszlu oraz poliuretanowe podwójne rolki pod widłami. Za to symbol P/PT oznacza poliuretanowe koła przy dyszlu oraz poliuretanowe podwójne rolki pod widłami.

Mamy dla Ciebie rabat 40 PLN na zakup pojedynczego wózka paletowego

Dodaj poniższy kod rabatowy w koszyku:

PALECIAK-40

Uwaga: Rabat dotyczy tylko pojedynczo kupowanych wózków paletowych nieprzecenionych wózków

PRA 2500/1150 oraz PR2500/1150 Dragon-Truck

 

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Beczki przeznaczone do pakowania, magazynowania oraz transportowania artkułów przemysłowych i spożywczych, wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER
Promag S.A. Reviews with ekomi-pl.com

do góry   Promag