ŚWIĄTECZNA DARMOWA DOSTAWA! W dniach 28.03 - 03.04.2024 złóż zamówienie powyżej 400 zł i otrzymaj dostawę w gratisie!

Masz pytania? + 48 61 655 44 99 lub NAPISZ
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Współpraca pomostu roboczego z wózkiem widłowym

Współpraca pomostu roboczego z wózkiem widłowym, który nie posiada dopuszczenia do podnoszenia osób jest możliwa pod warunkiem uzyskania przez niego zgody właściwej jednostki Dozoru Technicznego.

Wymagania:

  • pomost oraz wózek muszą spełniać wymagania FEM 4.006 2010 (E);
  • wózek jezdniowy podnośnikowy musi być zarejestrowany w oddziale Dozoru Technicznego i posiadać aktualne badania;
  • minimalny udźwig wózka, na maksymalnej wysokości podnoszenia, na której ma być zamontowany pomost roboczy zależy od sumy ciężarów (masy własnej oraz nośności pomostu) i powinien być równy co najmniej 5-krotnej wartości powyżej sumy ciężarów dla wszystkich wózków, ale nie mniejszy niż 1000 kg;
  • brak możliwości przesuwu bocznego wideł.

Warunki zgłoszenia:

W oddziale Dozoru Technicznego (DT) właściwym dla danego obszaru należy złożyć wniosek w celu uzyskania zgody na współpracę wózka jezdniowego widłowego z pomostem. Wnioskując do DT o uzyskanie zgody na eksploatację wózków jezdniowych podnośnikowych z pomostami (koszami) do podnoszenia osób eksploatujący powinien załączyć:

  • opracowaną przez siebie instrukcję stanowiskową eksploatacji wózka jezdniowego podnośnikowego z pomostem roboczym do podnoszenia osób (dostarcza eksploatujący); 
  • instrukcję obsługi pomostu roboczego wraz poświadczeniem wykonania (dostarcza producent pomostu roboczego);
  • zdjęcie tabliczki znamionowej pomostu roboczego (dostarcza eksploatujący);
  • instrukcję obsługi wózka jezdniowego podnośnikowego wraz z deklaracją zgodności (dostarcza producent wózka jezdniowego podnośnikowego);
  • zdjęcie tabeli udźwigów umieszczonej na wózku (dostarcza eksploatujący);
  • zdjęcie tabliczki znamionowej wózka (dostarcza eksploatujący).

Dozór Techniczny rozpatrując wniosek o uzyskanie zgody na eksploatację wózków jezdniowych podnośnikowych z pomostami do podnoszenia osób w pierwszej kolejności ustala zasadność wniosku. Należy podkreślić, że tego rodzaju eksploatacja wózka jezdniowego powinna mieć charakter wyjątkowy (czasowy i okazjonalny), w przypadku zadań takich jak naprawy, prace konserwacyjne lub inspekcyjne, dla których zastosowanie podestów ruchomych przejezdnych lub innych alternatywnych środków podnoszenia osób nie jest możliwe w praktyce ze względu na koszty, uwarunkowania przestrzenne lub z powodu innych uwarunkowań lokalnych. Pomosty robocze nie są przeznaczone do ciągłych prac na wysokościach, przemieszczania ładunków, obsługi regałów magazynowych i innych prac do wykonywania, których powinny być stosowane urządzenia przeznaczone do tego celu tj. podesty ruchome, rusztowania, wózki kompletacyjne. W przypadku wykonywania normalnych, codziennych prac, pracownicy mogą być podnoszeni tylko za pomocą przeznaczonych do tego celu maszyn.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Beczki przeznaczone do pakowania, magazynowania oraz transportowania artkułów przemysłowych i spożywczych, wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER
Promag S.A. Reviews with ekomi-pl.com

do góry   Promag