Promag
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Wózki platformowe

Wózki platformowe – ich zastosowanie to przed wszystkim transport oraz przechowywanie różnorodnych towarów. Wykorzystywane są do lekkich prac Wózek platformowy w wersji standardmagazynowych, jak i do zadań specjalnych. Wózki platformowe różnią się między sobą wymiarami platformy i rodzajem nawierzchni, rodzajem i ilością burt, udźwigiem, rodzajem materiału, z którego zostały wykonane oraz zastosowaniem.

Najpopularniejsze rozwiązania na rynku to przydatne w każdym magazynie wózki platformowe jedno i dwuburtowe  (np. WRN-H1, WRN-K1, WRN-A2, WRN-B2). Składają się one zazwyczaj z platformy pokrytej płytą laminowaną oraz burt/y służącej do ciągnięcia towaru. Natomiast  transport ładunków niestandardowych, na przykład przewożonej luzem drobnicy, wymaga zastosowania zabudowanego ze wszystkich stron wózka platformowego ze ścianami z gęstej siatki (WRN-H2/osiat., WRN-K2/osiat., WRN-A2/osiat., WRN-B2/osiat.).

Często zdarza się, że potrzebujemy wózków o konkretnych wymiarach platformy, aby zmieścić w nich posiadane przez nas pojemniki lub aby wozić towary o określonych wymiarach gabarytowych. Konieczne jest dostosowanie standardowych wózków, do niestandardowych zastosowań i wymiarów. Firma PROMAG S.A. wychodzi naprzeciw swoim klientom oferując szeroki wachlarz propozycji specjalnych wózków platformowych, które klient może modyfikować według własnych upodobań. Dla bardzo zróżnicowanych potrzeb magazynowych wykorzystywane są ręczne wózki platformowe o wymiarach oraz konstrukcji przystosowanej do specyficznych potrzeb profesjonalnych zakładów pracy. Ich podstawowym zastosowaniem jest przewożenie towarów niespaletyzowanych, a więc między innymi pojemników, kartonów, a także drobnicy (w przypadku wózków platformowych osiatkowanych).

Odpowiednia trwałość wózków platformowych osiągana jest dzięki konstrukcji opartej na odpornej stali, natomiast funkcjonalność uzyskuje się poprzez przemyślane rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne. Standardowe wózki platformowe oferowane przez PROMAG S.A. to  wózki o stabilnej stalowej konstrukcji pozwalającej na przewożenie ładunków o masie sięgającej do 500 kg. Bardzo ważną cechą wózków jest solidna podstawa, czyli stabilne koła, które pozwolą na długą pracę wózka oraz łatwe manewrowanie. Stosowane przez firmę PROMAG S.A. wysokojakościowe zestawy kołowe Blickle gwarantują długą żywotność oraz łatwe manewrowanie wózkiem.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Apteczki są to wykonane z blachy stalowej szafki o konstrukcji zgrzewanej, przeznaczone do przechowywania artykułów pierwszej pomocy - niezbędny element w każdym zakładzie pracy!
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER

do góry   Promag