Zapisz się do newslettera i odbierz do 500 PLN rabatu na pierwszy zakup w naszym sklepie.

Masz pytania? + 48 61 655 44 99 lub NAPISZ
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Transport bimodalny

Transport bimodalny wydaje się terminem bardzo skomplikowanym. W rzeczywistości wcale tak nie jest. Polega na przewozie bimodalnej naczepy samochodowej dwoma środkami transportu: samochodowym i kolejowym.

 Naczepa jest ważna, musi być stworzona z bardzo twardych materiałów, nie zepsuć się w drodze, zostać dostarczona na czas, w miejsce wskazane przez osobę zamawiającą. Koła przyczepy także muszą mieć odpowiednią trwałość.

 Cały proces wygląda następująco:

naczepę dowozi się ciągnikiem siodłowym, później łączy się ją z wózkiem kolejowym, następnie podnosi się naczepę, przenosząc ją do pociągu. Po dowiezieniu naczepy na miejsce zdejmuje się ją z pociągu. Ciągnik siodłowy pozwala dowieźć taką naczepę na miejsce. Naczepę sprzęga się ze specjalnym wózkiem w sposób automatyczny. Naczepa jest wytrzymała, więc nie ulega uszkodzeniu od siły nacisku.

 Kiedyś nikt nie myślał o stosowaniu transportu bimodalnego. Dzisiaj taki transport stał się już normą i bez niego trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Nazywany jest najbardziej nowoczesnym i wygodnym sposobem transportu. Dzięki niemu przewożenie rzeczy na duże odległości bynajmniej nie jest trudnym zadaniem dla żadnej z osób.

 Podsumowując: transport bimodalny jest wykorzystywany bardzo często, spełnia swoją funkcję efektywnie i pozwala zadbać o przewożenie rzeczy bezpiecznie, szybko, we wskazane miejsce. Posługując się systemem bimodalnym, można przewieźć duże ilości towaru. Zachęcamy do korzystania z takiego rodzaju transportu bez oglądania się na innych.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Beczki przeznaczone do pakowania, magazynowania oraz transportowania artkułów przemysłowych i spożywczych, wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER
Promag S.A. Reviews with ekomi-pl.com

do góry   Promag