Promag
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Skrzyniopalety plastikowe

Skrzyniopalety plastikowe są nowoczesnymi jednostkami ładunkowymi, które sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach. Są bardzo wytrzymałe i niewrażliwe na działanie czynników pogodowych, czym przewyższają swoje odpowiedniki wykonane z drewna. Dodatkowo skrzyniopalety plastikowe są łatwiejsze w utrzymaniu czystości - można je myć i dezynfekować. Ma to kluczowe znaczenie przede wszystkim przy transporcie produktów spożywczych takich jak mięsa, owoce, warzywa oraz ryby. Oferowane na rynku skrzyniopalety plastikowe mogą występować w wielu wariantach (na stopach, płozach lub kółkach, w wersji składanej, lite i ażurowe) a także w rozmaitych wielkościach. Niektóre modele skrzyniopalet mogą mieć wzmocnione dodatkowo dolne krawędzie oraz narożniki.
Skrzyniopalety wykonane z mocnego tworzywa sztucznego świetnie sprawdzają się szczególnie w firmach związanych z przemysłem spożywczym. Te plastikowe duże pojemniki w znacznym stopniu ułatwiają procesy transportu i magazynowania towarów. Są zróżnicowane pod kątem konstrukcji oraz gabarytów, dlatego z łatwością można dopasować je do każdego towaru. Różne modele skrzyniopalet opierają się na płozach, kołach lub na stopach. Do produkcji skrzyniopalet plastikowych wykorzystywany jest polietylen, który zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej dopuszczony jest do kontaktu z żywnością. Umożliwia on użytkowanie skrzyniopalet w przedziale temperatur od - 40 do + 80 stopni Celsjusza. Polietyleny to elastyczne i miękkie termoplasty, które ze względu na liczne walory użytkowe ( w tym mechaniczne, chemiczne i termiczne) są szeroko wykorzystywane w przemyśle. Mają wysoką odporność na ścieranie oraz działanie takich roztworów chemicznych jak alkohole, sole, kwasy oraz ługi. Skrzyniopalety plastikowe ze względu na możliwość ich użytkowania w bardzo niskich temperaturach świetnie nadają się do chłodni.

Skrzyniopalety plastikowe od wielu lat cieszą się nie słabnącym zainteresowaniem użytkowników, w tym także rolników przechowujących w nich swoje płody rolne. Wybierają oni skrzyniopalety plastikowe zamiast bardziej naturalnych i tańszych wersji drewnianych z kilku podstawowych powodów:

  • Przy magazynowaniu warzyw i owoców niezmiernie ważne jest zachowanie czystości i higieny. Wyczyszczenie skrzyniopalety plastikowej jest łatwe i komfortowe, w przeciwieństwie do jej drewnianego odpowiednika.
  • Polietylen, z którego wytwarzane są skrzyniopalety jest materiałem wytrzymałym i odpornym na niekorzystne warunki między innymi pogodowe. Dzięki temu nie zużywa się i nie powstają straty w postaci zepsutych nie nadających się do dalszego użytku skrzynek. Również bezpieczeństwo magazynowanych towarów w plastikowych skrzyniopaletach jest znacznie wyższe. Takie skrzyniopalety są znacznie pewniejsze, jeżeli chodzi o dostarczenie towarów w nienaruszonym stanie do odbiorcy.
  • Waga plastikowej skrzyniopalety jest mniejsza od wagi skrzynki drewnianej o tych samych wymiarach, co wiąże się bezpośrednio z problematyką transportu ciężkiego towaru. Wykorzystując kontenery z tworzywa sztucznego optymalizujemy więc koszty spedycji.
  • Bardzo ważnym czynnikiem jest logistyka wewnątrz magazynu.Skrzyniopalety plastikowe zapewniają wysoką wytrzymałość przy składowaniu w stosach. Pojedyncza skrzynia pozostaje stabilna nawet przy swoim maksymalnym obciążeniu. Ponadto, regularny kształt skrzyniopalet pozwala na łatwą adaptację budynków gospodarczych do roli magazynu, a sześcienna forma ułatwia załadunek zmechanizowany wózkami widłowymi czy ładowarką teleskopową.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Apteczki są to wykonane z blachy stalowej szafki o konstrukcji zgrzewanej, przeznaczone do przechowywania artykułów pierwszej pomocy - niezbędny element w każdym zakładzie pracy!
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER

do góry   Promag