ZAMÓW Z DARMOWĄ DOSTAWĄ! DO KOŃCA CZERWCA TRANSPORT GRATIS dla zamówień powyżej 2000 zł

Masz pytania? + 48 61 655 44 99 lub NAPISZ
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Regały półkowe

Regały półkowe znajdują szerokie zastosowanie przy składowaniu towarów niespaletyzowanych przechowywanych w kartonach, pojemnikach, paczkach lub luzem. Przeznaczone są do magazynów, warsztatów, punktów serwisowych, sklepów, hurtowni, bibliotek, archiwów, a także garaży i piwnic. Dzięki nim możliwe jest efektywne i funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni obiektu. Bogata oferta wymiarów oraz nośności regałów półkowych dostępnych na rynku umożliwia dobór optymalnego systemu spełniającego potrzeby i wymagania każdego klienta.

W zdecydowanej większości regały półkowe przeznaczone są do ręcznej obsługi składowanych na nich jednostek. W przypadku cięższych ładunków możliwa jest ich obsługa przy wykorzystaniu wózków podnośnikowych. Regały półkowe mogą być wyposażone w różnego rodzaju wypełnienia półek - półki metalowe, półki z płyty wiórowej surowej lub laminowanej oraz półki z paneli metalowych poprzecznych lub wzdłużnych.

Dokonując wyboru regałów półkowych należy zwrócić uwagę na ich stabilność, wytrzymałość, nośność pojedynczej półki a także całej kolumny regałowej. Istotna jest także estetyka wykonania. Konstrukcja regałów półkowych wykonywana jest najczęściej z blachy ocynkowanej lub z profili metalowych malowanych proszkowo.

Konstrukcja większości regałów półkowych umożliwia ich szeregowe łączenie. Część z nich pozwala także na zabudowę wielopoziomową, dzięki czemu możliwe jest 2-, 3- a nawet 4-krotne pomnożenie dostępnej powierzchni składowania.

Istnieje także możliwość zwiększenia funkcjonalności regałów półkowych poprzez zastosowanie akcesoriów dodatkowych – szuflad, przegród półek, ścianek bocznych i tylnych (pełnych z blachy lub z drucianej siatki) pozwalających na stworzenie zamkniętej szafy, wieszaków do odzieży, uchwytów do mocowania regałów do ściany, dodatkowych wzmocnień pod półki zwiększających ich nośność.

W przypadku dużych obciążeń dobrym rozwiązaniem okazać mogą się regały półkowe z wysuwanymi półkami charakteryzujące się bardzo solidną konstrukcją. Wyposażone są w półki z przetłoczeniami chroniącymi przed zsunięciem się towaru oraz blokadę zabezpieczającą przed wysunięciem dwóch półek jednocześnie. Istnieje także możliwość dostosowania tego typu regałów do podwieszenia wciągnika ręcznego łańcuchowego do podnoszenia i opuszczania ładunków z lub na półki regału.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Beczki przeznaczone do pakowania, magazynowania oraz transportowania artkułów przemysłowych i spożywczych, wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER
Promag S.A. Reviews with ekomi-pl.com

do góry   Promag