Zapisz się do newslettera i odbierz do 500 PLN rabatu na pierwszy zakup w naszym sklepie.

Masz pytania? + 48 61 655 44 99 lub NAPISZ
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Porównanie wózków elektrycznych unoszących - najpopularniejsze modele

Paleciaki elektryczne-porównanie

Wózki paletowe elektryczne - porównanie możliwości

Poniżej prezentujemy porównanie trzech najpopularniejszych wózków elektrycznych unoszących oferowanych w sieci sprzedazy PROMAG S.A. w tym w sklepie internetowym e-promag.pl:

  • LION-TRUCK MAX nr kat. 01-096MAX,
  • EASY-TRUCK PLUS FE nr kat. 01-096PLUS FE
  • SMART-TRUCK nr kat. 01-093PA15

Wózki paletowe - udźwig i napęd

Kluczową cechą określającą możliwości wózka jest jego udźwig. W modelu LION-TRUCK udźwig wynosi 1400 kg natomiast dwa pozostałe mogą podnieść 1500 kg. Bardzo istotny jest również napęd wózka. W pierwszym wózku (Lion-Truck) napęd jazdy oraz unoszenia jest elektryczny natomiast opuszczania jest obsługiwany ręcznie. Za to wózki EASY-TRUCK i SMART-TRUCK są w całości obsługiwane elektrycznie.

Wózki paletowe elektryczne PROMAG - porównanie

Szerokość korytarza roboczego wózków paletowych elektrycznych

Bardzo ważna jest szerokość korytarza roboczego, która wyznacza nam jaką przestrzeń potrzebuje wózek do swobodnej pracy z paletą 800x1200 mm.  W modelu LION-TRUCK  wynosi ona 2095 mm, w drugim wózku 1904 mm a w trzecim 1778 mm.

Inne parametry wpływające na poruszanie się i zwrotność wózka to także wymiary rolek osi przedniej które dla dwóch pierwszych modeli wynoszą one 80 mm a dla wózka SMART-TRUCK 74 mm. Długość całkowita wózka z podniesionym dyszlem dla LION-TRUCK wynosi 1651 mm, dla EASY-TRUCK 1654 mm a dla SMART-TRUCK 1508 mm. Skoro znamy już szerokość i długość wózków to następnie musimy zająć się parametrami związanymi z wysokością. W każdym z trzech podanych modeli maksymalna wysokość unoszenia wynosi 190 mm. Różnią się za to wysokością od podłoża przy maksymalnie opuszczonych widłach. W LION-TRUCK wynosi ona 80 mm a w pozostałych dwóch 85 mm.

Masa i zasilanie wózka paletowego

Kolejnym ważnym parametrem jest masa robocza wózka. W pierwszym modelu wynosi ona 135 kg, w drugim 200 kg a w trzecim 230 kg. Teraz musimy się dowiedzieć w jaki sposób wózki są zasilane i jakiej mocy potrzebują, aby funkcjonować. Każdy model wyposażony jest w akumulator, gdzie występuje określone napięcie [V] oraz natężenie [Ah].  Dane podajemy w formacie „[V]/[Ah]”. W pierwszym wózku wynosi ono 48/20 w EASY-TRUCK 24/65 a trzeci – SMART-TRUCK posiada 2 akumulatory o parametrach 12/80. 

Akumulatory w paleciakach elektrycznych

Wózek LION-TRUCK jest wyposażony w baterię litowo-jonową, a pozostałe dwa modele posiadają baterię AGM.  Wybór baterii jest bardzo ważnym etapem, ponieważ dobierana jest ona na podstawie przyszłego zastosowania wózka elektrycznego.  Bateria AGM nie wymaga uzupełniania elektrolitu, cechuje się wysoką odpornością na ekstremalne temperatury, uderzenia i wibracje. Polecana jest do mało intensywnych transportów na krótkich trasach przejazdowych.  Bateria litowo-jonowa zapewnia niższe zużycie energii oraz szybkie ładowanie (dwukrotnie dłuższe działanie w stosunku do czasu ładownia). Dzięki mniejszej komorze akumulatora wózek jest odpowiednio mniejszy.

Model LION-TRUCK jest wyposażony w prostownik zewnętrzny, a pozostałe dwa wózki mają prostowniki wbudowane. Tak jak wcześniej było wspomniane, pierwszy wózek cechuje się dłuższym czasem pracy względem wymaganego czasu ładownia. Pojazd można użytkować przez 6 godzin przy czym czas jego ładownia wynosi jedynie 3 godziny. Model EASY-TRUCK można używać przez 2,5 godziny po 6 godzinnym ładowaniu a SMART-TRUCK 3 godziny po ładowaniu około 6-8 godzinnym. 

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Beczki przeznaczone do pakowania, magazynowania oraz transportowania artkułów przemysłowych i spożywczych, wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER
Promag S.A. Reviews with ekomi-pl.com

do góry   Promag