Zapisz się do newslettera i odbierz do 500 PLN rabatu na pierwszy zakup w naszym sklepie.

Masz pytania? + 48 61 655 44 99 lub NAPISZ
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Pomosty robocze do wózków widłowych

Pomost roboczy do wózków widłowych (inaczej kosz roboczy, platforma robocza) umożliwia podnoszenie ludzi wózkami widłowymi – montuje się go na widłach. Konstrukcja kosza jest metalowa i składa się z podestu (zazwyczaj antypoślizgowego) ogrodzonego barierkami chroniącymi przed wypadnięciem, a od strony prowadnic do wideł znajduje się dodatkowa krata zabezpieczająca. Pomost roboczy w porównaniu do drabiny i rusztowania jest o wiele bezpieczniejszym stanowiskiem pracy. Może dodatkowo dla większego zabezpieczenia posiadać uchwyt do przypięcia szelek oraz sworzeń niedopuszczający do  zsunięcia się z wideł. Kosze robocze muszą być zgodne z wytycznymi FEM. Udźwig i wymiary standardowej platformy pozwalają na unoszenie dwóch osób.

Najczęściej znajduje zastosowanie przy okresowych pracach na wysokościach związanych z remontami, naprawami, przeprowadzaniem konserwacji, przeglądami, czy pracami oświetleniowo-elektrycznymi. Kosz roboczy jest idealnym rozwiązaniem dla wykonywania takich czynności  w porównaniu do specjalistycznych podnośników osobowych, ponieważ pomimo niewiele mniejszej funkcjonalności (gorsza mobilność i większe gabaryty wózka, brak wysięgu) jest dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem (pod względem finansowym i przestrzennym – nie potrzeba dodatkowego wózka). Montaż nie jest czasochłonny, konstrukcja umożliwia szybkie użycie (kosz podnosi się wózkiem jak paletę). Aby bezpiecznie i zgodnie z przepisami korzystać z podestu roboczego wózek widłowy musi posiadać w dokumentacji technicznej zapis o możliwości podnoszenia ludzi. Jeśli producent tego nie przewidział  pracodawca w celu uzyskania zgody musi się zgłosić do Urzędu Dozoru Technicznego z instrukcją obsługi wózka i kosza oraz własnym projektem użytkowania wózka z zamontowanym koszem do podnoszenia osób. Przede wszystkim wózek widłowy nie może być wyposażony w funkcje zagrażające pracownikowi w koszu (np. obrotnica). Kolejnymi warunkami jakie musi spełniać to widły o długości minimum 75% podpieranej powierzchni platformy oraz udźwig 1000 kg na maksymalnej wysokości podnoszenia.

PROMAG S.A. posiada w swojej ofercie trzy wersje wózków: B1 wersja podstawowa bez zadaszenia i wsporników, A1 z zadaszeniem i bez wsporników oraz C1 z zadaszeniem i wspornikami. Wszystkie pomosty spełniają wymogi dokumentu FEM 4.006-2010 (E). Oferowane kosze są w standardzie wyposażone w drzwiczki z blokadą bezpieczeństwa zapobiegającą przypadkowemu otwarciu, platformę antypoślizgową oraz praktyczną  podręczną półkę na narzędzia.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Beczki przeznaczone do pakowania, magazynowania oraz transportowania artkułów przemysłowych i spożywczych, wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER
Promag S.A. Reviews with ekomi-pl.com

do góry   Promag