Pojemniki na odpady

Pojemniki na odpady stały się powszechnie używane przez wszystkie podmioty gospodarcze i osoby fizyczne ze względu na wprowadzoną w 2013 roku ustawę śmieciową.  Ustawa śmieciowa zwłaszcza uczula nas na segregowanie odpadów, dlatego coraz powszechniejsze stały się pojemniki na odpady, które ułatwiają segregację odpadów. Pojemniki na odpady możemy podzielić na:

  • pojemniki, które ze względu na swoje gabaryty i estetykę można stosować w pomieszczeniach zamkniętych (biura, szkoły, obiekty użyteczności publicznej)
  • pojemniki, które przeznaczone są do składowania odpadów na zewnątrz (osiedla mieszkaniowe, domy jednorodzinne, zakłady pracy, miejsca publiczne)

Pojemniki na odpady przeznaczone do obiektów zamkniętych to:

  • pojemniki do segregacji odpadów typu EKO-BIN – niewielkie i ergonomiczne rozmiary, estetyczne wykonanie, wyposażone w estetyczne etykiety informujące o rodzaju składowanych odpadów, wykonane w taki sposób, aby odpady łatwo można było wrzucać do środka, ułatwiają utrzymanie czystości w miejscach pracy oraz w miejscach publicznych, wykonane z polietylenu
  • pojemniki do segregacji odpadów typu EKO-SORT – różnią się tym od pojemników na odpady EKO-BIN, że śmieci wrzucane są nie od góry lecz z boku poprzez uchylną klapę, wyposażone w estetyczne etykiety informujące o rodzaju składowanych odpadów, wykonane z wytrzymałego polipropylenu
  • pojemniki do segregacji odpadów typu FLOWER – bardzo eleganckie pojemniki na odpady, przeznaczone głównie do biur z uwagi na niewielkie wymiary, istnieje możliwość zakupu pojedynczego pojemnika na odpady lub całego zestawu, który pozwala na segregację odpadów, wykonane z polietylenu
  • pojemniki do segregacji odpadów typu GAMMA –pojemniki idealne do segregowania odpadów w biurach i mieszkaniach z uwagi na wysoką estetykę oraz niewielkie wymiary, wykonane z polietylenu

Polipropylen, z którego wykonywane są pojemniki na odpady jest materiałem sztywnym i wytrzymałym oraz odpornym na  wysokie temperatury. Natomiast polietylen jest materiałem odpornym na działanie niskich temperatur.

Pojemniki na odpady przeznaczone na zewnątrz:

  • pojemniki na odpady dwukołowe i czterokołowe– opróżniane przy pomocy standardowych urządzeń grzebieniowych, odporne na działanie temperatury, wilgoci, promieniowania UV i chemikaliów, wykonane z PE-HD
  • pojemniki na odpady typu dzwon– rozładowywane za pomocą dźwigu bocznego (tzw. HDS), duża wytrzymałość i odporność na zmiany temperatury, wilgoć, promieniowanie UV, trudnozapalne, posiadają dwudzielne dno, wykonane z laminatów poliestrowych wzmocnionych włóknem szklanym, pojemniki typu dzwon posiadają otwory wrzutowe dostosowane do segregowanych odpadów.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Beczki przeznaczone do pakowania, magazynowania oraz transportowania artkułów przemysłowych i spożywczych, wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER
Promag S.A. Reviews with ekomi-pl.com

do góry   Promag