Promag
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Owijarka do palet z dociskiem

Owijarki do palet przeznaczone są do automatycznego owijania folią stretch ładunków umieszczonych na paletach w celu ich stabilizacji podczas transportu i ochrony przed wilgocią, zabrudzeniem lub światłem. Klienci mogą owijać za pomocą owijarek różne towary, które umieszczone są na paletach. Niektóre z tych towarów są bardziej stabilne a inne mniej. W celu stabilizacji ładunku podczas owijania folią stretch stosuje się owijarki do palet z dociskiem. Docisk jest to rodzaj talerza zamocowanego do kolumny owijarki, znajduje się on nad owijanym towarem i podczas pracy owijarki dociska ładunek od góry. Dzięki temu dociskowi małe i lekkie paczki nie rozrzucają się podczas procesu pakowania realizowanego za pomocą owijarki z dociskiem.

Owijarka do palet z dociskiem pozwala też na większy naciąg folii między rolką folii a ładunkiem ze względu na to, że ładunek stawia większy opór podczas procesu pakowania. Dzięki temu oszczędność folii stretch używanej do pakowania jest większa niż w przypadku owijarek do palet bez docisku. Docisk w owijarkach do palet nie pełni natomiast roli prasy i nie zmniejsza wysokości ładunku np. podczas pakowania gąbki, tektury itp.

W ofercie PROMAG S.A. znajdują się owijarki do palet z dociskiem w standardzie. Możemy wyróżnić docisk pneumatyczny (w owijarkach do palet BASIC+PRESS) oraz elektryczny ( w owijarkach do palet MAXI-PACK). Owijarka do palet z dociskiem pneumatycznym wymaga podłączenia urządzenia do sprężarki. Do pozostałych owijarek znajdujących się w ofercie PROMAG istnieje możliwość dokupienia docisku.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Wózki platformowe – ich zastosowanie to przed wszystkim transport oraz przechowywanie różnorodnych towarów. Wykorzystywane są do lekkich prac magazynowych
Drabiny magazynowe przeznaczone są przede wszystkim do obsługi niewysokich regałów półkowych oraz paletowych, na których składowane są lekkie przedmioty oraz do wszelkiego typu prac na niewielkich wysokościach
Szafki ubraniowe dla pracowników to produkty zapewniające pracownikom komfort związany z możliwością wymiany odzieży cywilnej na roboczą oraz zabezpieczający rzeczy osobiste pracownika podczas jego pracy. Szafy bhp są wysokiej jakości meblami metalowymi specjalnego przeznaczenia.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER

do góry   Promag