Promag
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Owijarka do palet z dociskiem

Owijarki do palet przeznaczone są do automatycznego owijania folią stretch ładunków umieszczonych na paletach w celu ich stabilizacji podczas transportu i ochrony przed wilgocią, zabrudzeniem lub światłem. Klienci mogą owijać za pomocą owijarek różne towary, które umieszczone są na paletach. Niektóre z tych towarów są bardziej stabilne a inne mniej. W celu stabilizacji ładunku podczas owijania folią stretch stosuje się owijarki do palet z dociskiem. Docisk jest to rodzaj talerza zamocowanego do kolumny owijarki, znajduje się on nad owijanym towarem i podczas pracy owijarki dociska ładunek od góry. Dzięki temu dociskowi małe i lekkie paczki nie rozrzucają się podczas procesu pakowania realizowanego za pomocą owijarki z dociskiem.

Owijarka do palet z dociskiem pozwala też na większy naciąg folii między rolką folii a ładunkiem ze względu na to, że ładunek stawia większy opór podczas procesu pakowania. Dzięki temu oszczędność folii stretch używanej do pakowania jest większa niż w przypadku owijarek do palet bez docisku. Docisk w owijarkach do palet nie pełni natomiast roli prasy i nie zmniejsza wysokości ładunku np. podczas pakowania gąbki, tektury itp.

W ofercie PROMAG S.A. znajdują się owijarki do palet z dociskiem w standardzie. Możemy wyróżnić docisk pneumatyczny (w owijarkach do palet BASIC+PRESS) oraz elektryczny ( w owijarkach do palet MAXI-PACK). Owijarka do palet z dociskiem pneumatycznym wymaga podłączenia urządzenia do sprężarki. Do pozostałych owijarek znajdujących się w ofercie PROMAG istnieje możliwość dokupienia docisku.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Wykonane z blachy stalowej szafki o konstrukcji zgrzewanej, przeznaczone do przechowywania artykułów pierwszej pomocy.
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER

do góry   Promag