Promag
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Magazynowanie

Proces magazynowania jest związany z gromadzeniem produktów o różnym przeznaczeniu w określonym czasie i na określonej powierzchni magazynowej. Ważnym jest w całym procesie, aby zapasy były gromadzone w odpowiednich dla nich warunkach – dlatego inaczej przechowywana jest żywność, odzież czy materiały budowlane. Zakończeniem procesu jest przekazanie towarów do odbiorcy (klienta).

Warto zauważyć, że magazynowanie jest procesem niepożądanym w logistyce. Świadczy bowiem o złej organizacji produkcji i wskazuje na przerwy w przepływie towarów, które wychodzą z linii, generując koszty magazynu. Jednakże w obecnych czasach nie można uniknąć tego procederu bowiem, wiele firm świadomie gromadzi zapasy, na wypadek większego zapotrzebowania rynkowego i zmniejszonymi mocami przerobowymi.

Magazyn powinien zatem działać efektywnie, aby nie generować dodatkowych kosztów i opóźniać samej dostawy. Jest to miejsce, w którym dochodzi do wejścia, a następnie wyjścia towarów. Wewnątrz dochodzi do kolejnych procesów, które polegają na ewidencjonowaniu, kompletacji w przypadku, chociażby hurtowych zamówień, komisjonowaniu, coraz częściej paczkowaniu czy tworzeniu specjalnych paczek na zamówienie finalnych klientów. Dlatego magazynowanie powinno być odpowiednio zoptymalizowane, aby każdy towar, przedmiot, produkt był przechowywany w takich warunkach, aby nie zaniżać wartości i nie doprowadzić do zniszczeń.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Apteczki są to wykonane z blachy stalowej szafki o konstrukcji zgrzewanej, przeznaczone do przechowywania artykułów pierwszej pomocy - niezbędny element w każdym zakładzie pracy!
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER

do góry   Promag