Zapisz się do newslettera i odbierz do 500 PLN rabatu na pierwszy zakup w naszym sklepie.

Masz pytania? + 48 61 655 44 99 lub NAPISZ
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Eksploatacja wózka widłowego zimą

Eksploatacja wózków widłowych zimą napotyka taką samą ilość problemów, z jakimi spotykamy się o tej porze roku przy eksploatacji innych pojazdów. Niskie temperatury, złe ogumienie, opady śniegu, mgły, zamiecie, a co za tym idzie – gorsza widoczność, zwiększają ryzyko kolizji podczas eksploatacji wózka widłowego zimą.

Na co zatem zwrócić uwagę, aby eksploatacja wózków widłowych zimą była bezpieczna zarówno dla operatora, jak i reszty załogi, skuteczna i efektywna dla przedsiębiorstwa? Przede wszystkim, należy sprawdzić, w jakim stanie jest ogumienie, a szczególną uwagę zwrócić na głębokość bieżnika. Wózek widłowy bowiem poruszał się będzie w zmieniających się warunkach atmosferycznych do tego stopnia, że czasem – dla zachowania bezpieczeństwa ludzi i maszyn podczas eksploatacji wózka widłowego – niezbędne będzie zamontowanie stalowych łańcuchów na koła, które powinny być przystosowane do wózków widłowych. Ponadto, przed okresem zimowym, trzeba poddać kontroli instalacje elektryczne oraz hamulcowe, jak i dokonać przeglądu reszty mechaniki oraz hydrauliki. Niezbędna jest także wymiana płynów i olejów na te, które przystosowane są do warunków zimowych.

Eksploatacja wózka widłowego nie odbywa się za pomocą sterowania przez robota – prowadzi go człowiek. W zimowych warunkach także i jego organizm poddany jest zmianom wynikającym z tej pory roku (wychłodzenie organizmu, gorsza koncentracja, trudności ze skupieniem uwagi ze względu na zimno na zewnątrz, etc.). Dlatego też należy zapewnić także odpowiednie warunki pracy operatorowi. Najprostszą rzeczą jest tutaj zapewnienie ogrzewanej kabiny lub chociażby fotela oraz gorących posiłków regeneracyjnych dla operatorów podczas eksploatacji wózków widłowych zimą.

Nie bez znaczenia dla bezpieczeństwa pracy i zapewnienia względnego komfortu operatorowi w okresie zimowym, jest zadbanie o to, aby plac, po którym porusza się wózek widłowy, był odśnieżony i dobrze oświetlony – jest to tak naprawdę jedna z podstaw bezpiecznej eksploatacji wózków widłowych zimą. Także należy zadbać o to, aby na bieżąco usuwana była woda, czy śnieg, jaki zostanie wwieziony do hali na kołach wózka widłowego.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Beczki przeznaczone do pakowania, magazynowania oraz transportowania artkułów przemysłowych i spożywczych, wykonane zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi wyrobów przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER
Promag S.A. Reviews with ekomi-pl.com

do góry   Promag