Promag
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Dźwigniki

Dźwignik stanowiskowyDźwigniki to technologicznie zaawansowane urządzenia do pionowego przemieszczania, podnoszenia ładunków. Oferowane przez PROMAG S.A. dźwigniki spełniają dwa podstawowe rodzaje zadań:

  • ułatwiają i biorą udział w procesach związanych z przeładunkiem towarów z i do samochodu
  • wykonują czynności ułatwiające prace w ciągu linii technologicznych.

Biorąc pod uwagę zastosowanie dźwigników można dokonać podziału tych urządzeń na dwie podstawowe kategorie:

  • dźwigniki przeładunkowe,
  • podnośniki stanowiskowe.

Wykonywanie tak wielu różnorodnych zadań możliwe jest dzięki zastosowaniu w dźwignikach wielu elementów ułatwiających sterowanie tymi urządzeniami oraz zwiększających bezpieczeństwo eksploatacji. Praktycznie każde z tego typu urządzeń zapewnia precyzyjne i płynne sterowanie wysokością platformy dźwignika. Najczęściej odpowiedzialne za to są elektryczne obwody urządzania, za pomocą których oraz umieszczonych w kasecie sterowniczej przycisków operator sprzętu może dokładnie dostosować wysokość platformy urządzenia do potrzeb wynikających w wykonywanych czynności.

Głównymi elementami dźwigników odpowiadającymi natomiast za bezpieczeństwo użytkowania są ramki bezpieczeństwa umieszczone pod płytą główną urządzenia, które uniemożliwiają i blokują opadanie platformy w momencie znajdowania się pod nią obiektów, które tam nie powinny się znajdować oraz zawory bezpieczeństwa chroniące platformę dźwignika przed samoczynnym opadaniem.

W przypadku dźwigników, a szczególnie w odniesieniu do tych ich wersji, które podnoszą na znaczne wysokości bardzo ważna jest precyzyjna kontrola wysokości podnoszenia, za którą odpowiadają stosowane w dźwignikach przełączniki krańcowe.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na komfort użytkowania dźwignika oraz przewidywalność zachowania urządzenia jest zachowanie stałej prędkości opuszczania platformy bez względu na wielkość i wagę transportowanego ładunku osiągana dzięki stosowaniu tzw. zaworu stałej prędkości.

Dźwigniki nazywane także podnośnikami stołowymi, stołami hydraulicznymi czy podestami nożycowymi posiadają solidną i trwałą konstrukcję, a ich nożyce wykonane są profili zamkniętych co dodatkowo zwiększa stabilność pracy urządzenia.

Podnoszenie ładunku na platformie dźwigników oferowanych przez PROMAG S.A. odbywa się dzięki zastosowanym w tych urządzeniach wysokiej klasy siłownikom hydraulicznym.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Apteczki są to wykonane z blachy stalowej szafki o konstrukcji zgrzewanej, przeznaczone do przechowywania artykułów pierwszej pomocy - niezbędny element w każdym zakładzie pracy!
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER

do góry   Promag