Promag
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Drabiny magazynowe

Drabiny magazynowe przeznaczone są przede wszystkim do obsługi niewysokich regałów półkowych oraz paletowych, na których składowane są lekkie przedmioty oraz do wszelkiego typu prac na niewielkich wysokościach (za pomocą drabiny magazynowej stalowej człowiek stojący na jej podeście roboczym może sięgnąć maksymalnie na wysokość ok. 5 m). 

Drabiny magazynowe dzielimy na drabiny aluminiowe i stalowe. Cechą wspólną tych drabin jest to, że są mobilne oraz posiadają podest roboczy, na którym pracownik może bezpiecznie wykonywać pracę na wysokości. Dodatkowo wszystkie drabiny magazynowe wyposażone są w poręcze oraz zabezpieczenia, które gwarantują bezpieczeństwo pracy na podeście roboczym. W przypadku drabin stalowych są to barierki oraz specjalne obramowanie chroniące przed wyjściem poza obszar podestu. W drabinach aluminiowych pracownik znajdujący się na podeście roboczym chroniony jest przed upadkiem za pomocą łańcuszka, zabezpieczenia w postaci pałąka na wysokości kolan oraz dodatkowego górnego pałąka (tylko w drabinach magazynowych aluminiowych typu B).  Mobilność drabin magazynowych jest zapewniona w drabinach magazynowych stalowych przez wysokiej jakości zestawy kołowe Blickle a w drabinach magazynowych aluminiowych przez rolki jezdne (RollStop).

Istnieje możliwość złożenia drabin magazynowych aluminiowych, dzięki czemu nie zajmują one dużo miejsca w momencie kiedy nie są na nich prowadzone żadne prace. W przypadku drabin magazynowych stalowych nie ma takiej możliwości ale też drabiny te są bardziej stabilne.

Nośność drabin magazynowych PROMAG wynosi 150 kg, co oznacza, że na drabinie może znajdować się człowiek wraz z towarem o masie do 150 kg.

Drabiny magazynowe stalowe dzielimy na:

  • czterokołowe, które mogą być wyposażone w hamulec lub dźwignię zabezpieczającą drabinę magazynową przed przemieszczaniem się, gdy znajduje się na niej człowiek
  • trzykołowe wyposażone w układ blokady jazdy w postaci dźwigni, który chroni drabinę magazynową przed przesuwaniem się podczas prac na wysokościach

Drabiny magazynowe PROMAG spełniają wymogi bezpieczeństwa określone Ustawą z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dziennik Ustaw Nr 229 pozycja 2275 z 31 grudnia 2003) oraz wymagania norm europejskich PN-EN 131-1 Drabiny – Część 1: Terminologia, rodzaje, wymiary funkcjonalne oraz PN-EN 131-2 Drabiny - Wymagania i badania oraz oznakowanie. Dodatkowo bezpieczeństwo pracy drabin magazynowych przejezdnych trójkołowych potwierdzone zostało przez aprobatę Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego i znak bezpieczeństwa B.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Wózki platformowe – ich zastosowanie to przed wszystkim transport oraz przechowywanie różnorodnych towarów. Wykorzystywane są do lekkich prac magazynowych
Drabiny magazynowe przeznaczone są przede wszystkim do obsługi niewysokich regałów półkowych oraz paletowych, na których składowane są lekkie przedmioty oraz do wszelkiego typu prac na niewielkich wysokościach
Szafki ubraniowe dla pracowników to produkty zapewniające pracownikom komfort związany z możliwością wymiany odzieży cywilnej na roboczą oraz zabezpieczający rzeczy osobiste pracownika podczas jego pracy. Szafy bhp są wysokiej jakości meblami metalowymi specjalnego przeznaczenia.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER

do góry   Promag