Promag
Wpisz szukaną frazę lub nr katalogowy

Apteczki

Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy wymagane jest, aby w zakładach pracy znajdowały się apteczki pierwszej pomocy. Nie ma ścisłych wytycznych mówiących ile apteczek powinno być dostępnych, gdzie powinny się znajdować, ani co powinno być na ich wyposażeniu - należy oprzeć się na sugestiach (wszystko to powinno być ustalone w porozumieniu z lekarzem sprawującym profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami) - zawartość apteczki jest zależna od charakteru działalności firmy. Osoby odpowiedzialne za wyposażenie powinny uwzględnić istniejące niebezpieczeństwa i zagrożenia, na które narażeni są pracownicy.

Apteczka może zawierać następujące przedmioty: plastry opatrunkowe, gaza opatrunkowa, kompresy z gazy, kompresy oczne, opatrunki nieprzywierające (na duże rany), opatrunki hydrożelowe na oparzenia, bandaże dziane, bandaże elastyczne, opaski kohezyjne (przylegają same do siebie - nie trzeba stosować zapinek) , przylepce, chusty trójkątne (do wykonywania unieruchomień i opatrunków uciskowych). Oprócz wymienionych powinny się znaleźć: woda utleniona, nożyczki z tępymi końcami, rękawiczki lateksowe oraz maseczka do sztucznego oddychania. Dodatkowo apteczkę można zaopatrzyć w koc termiczny, latarkę, i pęsetę. 

Ważną kwestią jest to, że w apteczce nie powinno być żadnych lekarstw. Leki wydaje i przypisuje lekarz - osoba udzielająca pomocy może nie wiedzieć, na co jest uczulony poszkodowany oraz jakie inne leki przyjmuje. Umieszczając leki można mu wyrządzić jeszcze większą krzywdę. Drugą istotną kwestią jest zaopatrzenie apteczki w prostą i zrozumiałą instrukcję udzielania pierwszej pomocy. Bardzo ważne jest również wyraźne oznakowanie i umiejscowienie apteczki. Apteczka pierwszej pomocy powinna być łatwo dostępna i umieszczona w widocznym miejscu.

Zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej właściwym oznakowaniem apteczki pierwszej pomocy jest biały krzyż na zielonym tle. Błędnym oznakowaniem jest czerwony krzyż na białym tle - jest to znak zastrzeżony dla Polskiego Czerwonego Krzyża, chroniony przepisami prawa międzynarodowego oraz wewnętrznego. Może być używany wyłącznie przez służby medyczne sił zbrojnych oraz stowarzyszenia krajowe Czerwonego Krzyża.

PROMAG S.A. posiada w swojej ofercie apteczki wykonane z blachy stalowej, zamykane na zamek, z możliwością zamocowania, o różnej liczbie półek i wymiarach. Część modeli jest wyposażonych w przeszklone drzwi (bezpieczne hartowane szkło). Apteczki są odpowiednio oznakowane.

Leksykon

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Apteczki są to wykonane z blachy stalowej szafki o konstrukcji zgrzewanej, przeznaczone do przechowywania artykułów pierwszej pomocy - niezbędny element w każdym zakładzie pracy!
Urządzenia do pakowania przedmiotów o prostokątnym i okrągłym kształcie mające pomóc eliminować przestoje i ograniczyć pracę człowieka.
System składowania, w którym układnice transportują jednostki opierając się o oprogramowanie WMS. Zaletami jest optymalizacja wykorzystania kubatury i eliminacja błędów powstałych podczas ręcznego zarządzania magazynem.
Program e-Skarbonka Zamów katalog NEWSLETTER

do góry   Promag